Pühapäev, 12. juuni 2016

Rakvere

Sattusin Rakverre seoses üleriigiliste käsitööpäevadega 10 juunil. Olen Rakveres vaid korra varem olnud läbisõidul ja siis piirdus linna tundmaõppimine vaid Wesenberghi restoraniga, kus tuttavatega söömas käisime! :) Seekord näpistasin aega konverentsi arvelt ja sain isegi linnuses käidud.

Meie konverents toimus Targas Majas. Polnud sellest midagi varem kuulnud. Maja avati alles 2015 oktoobris. Seal asub ka Rakvere Linnavalitsus. Saal, kus me istusime, oli kena ja moodne - multimeedia saal. Videosein ja ekraanid ka külgedel, akende vahel, valgustus nii laes kui põrandal. Lühidalt öeldes kujutab Tark Maja endast madala energiakasutusega hoonet, mis on täis automaatikat ja tehnoloogiat.
Sealsamas üle tänava asub linna Keskväljak, huvitavalt kujundatud suurte kollaste valgustitega. Kindlasti oleks seal ka ööpimeduses tore jalutada. Loomulikult on kuulsad ka Rakvere erilised jõulukuused, neist oli meie konverentsilgi üks loeng. Ja ära ei tohi unustada "Noormeest jalgrattaga muusikat kuulamas". See skulptuur on pühendatud Arvo Pärdile ja avati 11. septembril 2010, linna aukodaniku Arvo Pärdi 75. juubelisünnipäeval.

Linnas on veel palju huvitavaid hooneid - nii vanu ja ajaloolisi kui ka väga moodsaid. Kollane torniga on Kaitseliidu maja, kus asub ka Rakvere Galerii.Siis üks väga vana ja kauni puunikerdusega maja, mille kohta ma mingit infot ei leidnud.


Uus ja moodne AQVA Hotel & Spa.


Keskväljaku kõrval asuv Berliini Trahter.


Kuulus Rakvere Teater ja Kultuurikeskus samas hoones. Seal käisime ka käsitöönäitusi vaatamas. 


Rakvere linnuses käisin just konverentsi arvelt ja ei kahetse sugugi. Tasus see aeg näpistada. Tore oli see, et just siin linnuse ümber õitses rakvere raibe ehk teadusliku nimega harilik tõlkjas.


Linnusest pildistatud kirikusse põikasin ka sisse. See on EELK Rakvere Kolmainu Kirik, mille ehitusaeg on umbes 1430. Praeguse oreli ehitasid vennad Kriisad 1925. aastal. 4 kommentaari:

 1. Väga hariv ja õpetlik ülevaade.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma püüan jah alati kui mitte enne, siis kindlasti pärast reisi veel otsida infot käidud kohtadest.

   Kustuta
 2. Nii ilusad pildid meie Rakverest! Maie, Suzdali reisikaaslane

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänan, Rakveres oli tore ja nüüd oli jälle hea meenutada, kui tulin su kommentaari lugema!

   Kustuta

AITÄH, ET LÄBI ASTUSID! RÕÕM OLEKS LUGEDA, MIS MÕTTED SINUL TEKKISID!