Pühapäev, 5. aprill 2020

Kevade märgid

Olen sel kevadel kahjuks liiga tubane olnud, seepärast sai väike tuulutamine ette võetud. Sõna otseses mõttes tuuline täna oligi, aga ikkagi kevadiselt soe.

Just siis kui me arvasime, et oleme looduses üksi, tuli üks naine meile vastu ja jäi täpselt sinna seisma, kus ma pilti tahtsin teha. Võtsin siis teise nurga alt seda sillerdavat järvepinda.


See naine tuli meie järel, otsekui jälitaks! :) Sel ajal kui ma järvekardinaid pildistasin, jõudis ta õnneks oma autoni ja sõitis ära.


Jälitaja maha raputatud, läksime üle maantee Orajõe küla poole. Tundub, et seal just on valmimas miskit külaplatsi taolist.Ilmtingimata pidin kõik täna nähtud lilled ära pildistama. Fotosüüdistus või nii...Meie põhieesmärk oli sinililli leida ja varasemate aastate sinilillekohas ei pidanud ka seekord pettuma.


Valguses ja varjus. Helmeti tehtud kimbuke, mina korjasin 4 sinilille ja ülejäänud aja tegelesin nende jäädvustamisega.Tervisespordiradade ääres on toredad sildid, mida ma varemgi olen näidanud.


No ei olnud ühtki kala täna näha, ei kuldset ega tavalist, aga jõepõhi oli küll kaunis kuldne.


Või siis võib seda minu kuldkalakeseks pidada? :)


Kuna täna on urvapüha, siis ikka tuli neid ka korjata, mõned vaasi ja mõned pildile. Nii isased kui emased. Huvitav, et nii taime kui ka loomariigis just isased "õitsevad" rohkem.Lepiklilli oli veel vähe, tavaliselt neid ikka terve kraaviserv täis.


Oli juba õhtune aeg ja ülased valmistusid magama minema. Ja meie jõudsime ka varsti koju.


Viimaks sai veel natuke jälgitud sipelgate vilgast elu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

AITÄH, ET LÄBI ASTUSID! RÕÕM OLEKS LUGEDA, MIS MÕTTED SINUL TEKKISID!