kolmapäev, 20. mai 2020

Kevad Moostes

Küll ma käin ikka ilusas kohas tööl! Üks bussijuht kutsus mind kunagi isegi mõisaprouaks! :) Nojah, töötan ju mõisas, sobib küll.

Ülaseid on siin palju. Sel kevadel olime kahjuks sel kõige suuremal õitseajal kodus, aga järgmisel aastal peaks küll lausa fotosessiooni tegema ülastega. Need pildid on tehtud paari nädala eest õhtul bussi oodates. Mõisa bussipeatus asubki mõisa peahoone ees, ainult hekk on vahel. Peahoones asub Mooste Mõisakool.Need aga on hommikused pildid. Hommikul tuleb mul jalutada umbes kilomeeter Mooste bussipeatusest töö juurde piki vana alleed, järvest ja koolimajast mööda. Seekord jäi fotosilma ette huvitav rohekaskollane põõsas. Ega ma kindel ei ole, mis see võiks olla, aga äkki on mingi kontpuu sort, kasvab ka hekina.Minu tee läheb mööda ka sellest hoonest, mis tegelikult on vist veel veidi pooleli, aga siiski juba väga ilus. Vanasti, mõisa ajal, oli siin sõiduhobuste tall-tõllakuur, nüüd aga Eestimaaehituse keskus. Teisel pildil paistab ka helekollane valitsejamaja.Hommik kaks nädalat tagasi, mil püüdsin pildile lilled koolimaja juures.Ja lõunapausilt kohvikust tulles püüdis pilku margariitade väli.


Aga täna õitseb juba õunapuu. Mitte küll tavaline, aga tõenäoliselt mariõunapuu. Esimesel pildil pole küll eriti näha, aga natuke siiski paistab all vasakus nurgas.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

AITÄH, ET LÄBI ASTUSID! RÕÕM OLEKS LUGEDA, MIS MÕTTED SINUL TEKKISID!