Kolmapäev, 27. juuli 2016

Tartu

Läksime Tartusse kinno. Cinamonis vaatasime "Star Trek tundmatusse", mille fännide hulka mina ilmselt ei kuulu, aga tegelikult oli see hea film. See oli peale lõunat.

Hommikupoolse aja kolasime käsitööpoodides ja kuna meil aega oli, siis jalutasime niisama ka linna peal.

Jõe ääres.Raekoja platsi servas, Vabaduse puiestee poolne maja külg. 19. sajandi lõpus ehitatud pangahoone kuulub Tartu esinduslikumate neorenessanss stiilis hoone näidete hulka.Põikasime veel korraks jõe äärde. Seal kohtasime parti nii toredasti püramiidi otsas puhkamas.


Kaunis jõekallas pajudega.


Ja jälle tagasi Raekoja platsil, imetlemas lilli.
Lossi tänaval, kohe enne Inglisilda. Kaunis seinamaaling ja eriti tore nõukaaegne postkast seinal.


Inglisild.


Kuradisild.


Väike jalutuskäik Toomemäel.


Pitsatikujuline mälestusmärk Tartu Ülikooli asutajale ja esimesele rektorile Johan Skytte´le.
Jaan Tõnissoni tänav 1, Kastani tänava ja Julius Kuperjanovi tänava ristmikul. Eesti Üliõpilaste Seltsi maja, mis valmis 1902. aastal. Telliskivihoone on kavandatud juugendi mõjutustega rahvusromantilises stiilis ja loetakse eesti rahvusliku arhitektuuri esimeseks esindajaks.


Tagasiteel linna suunas lõikasime veidi otsemat teed ja leidsime Lydia Koidula tamme. Üsna Ülikooli Raamatukogu lähedal.Lõpuks veel lilli. Õigemini jäid meile silma peedilehed. Selle kohta infot otsides selgus, et Euroopas kasvatatigi peeti esmalt ilutaimena, siis hakati sööma tema lehti ja alles kõige lõpuks jõuti maaaluse vilja juurde.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

AITÄH, ET LÄBI ASTUSID! RÕÕM OLEKS LUGEDA, MIS MÕTTED SINUL TEKKISID!