kolmapäev, 21. august 2019

Lapisõprade reis Riiga

16.-18. augustini toimus meie reis Riiga, lapitöö festivalile. Meie suurde bussi mahtus üle 50 inimese Pärnust, Keilast, Põlvast ja muudest kohtadest üle Eesti, Võrust ja Vastseliinast rääkimata.

Reedel avasime koos lätlastega meie näitused "Lapivaip 100" ja "Lapiline Balti kett" kultuurikeskuses Iļģuciems. Nagu näha, algas näitus juba väljast ja ka sees oli kõik väga kenasti kujundatud.Elevust tekitas Läti tütarlaps, kelleks igaüks või kehastuda.


Näituse avamisel võtsid sõna nii lätlased kui meie esindajad.


Sarmikas ja virtuoosne akordionist mängis avamisel ka meile tuttavaid lugusid (video vaatamisel valige kindlasti seadetest kõrgem kvaliteet 1080p HD, muidu pole pilt selge). Videost on näha, et näituse avamine lõppes meil Balti ketiga, kusjuures minule uudisena tuli fakt, et nii läti kui leedu keeles on Balti tee, eestlastel aga kett. Meie inimketti nähes said ka lätlased aru, miks meil kett on. Samas oli ka venelaste näitus "Nõude riiul". Kaasaegsete õmblemise ja lapitöö tehnikatega on edasi antud nii ajalooliste taldrikute, kannude jt disaine kui ka loodud uusi. See oli väga inspireeriv näitus.


Peale näituste avamist ja vaatamist saime lõpuks "koju". Meie, põlvakate koduks sai külaliskorter Bīskapa Gāte 8 majas. Olme seal kuuekesi. 


Õhtul läksime linna peale. Kuna samal ajal toimusid ka Riia linna päevad ja linn oli rahvast ja melu täis.


Meie "pere" Laima kella all. Mina olen kaamera taga.


Minu uus auto! :)


Veel öised vaated Daugavale ja nii meie esimene päev läbi saigi.PILDIALBUMIS rohkem pilte, selgitavate pealkirjadega.

8 kommentaari:

 1. Vastused
  1. Jaa, Riiga tahaks kohe tagasi minna, kuidagi tõmbab sinna!

   Kustuta
 2. Suur tänu Mallele ilusa reisi ülevaate eest!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mulle meeldib hiljem ka meenutada ja vaadata pilte. Nüüdki vaatasin kõik eelmised Riia reisid üle ja kõik tuli taas meelde.

   Kustuta
 3. Aitäh, Malle! Tubli oled!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nii tore, et ikka said ka reisile tulla!

   Kustuta
 4. Põhjalik ja detailne reisikirjeldus nagu ikka Sinu puhul tavaks on saanud!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Omast arust just piirdusin seekord vähese jutuga, aga ehk siis endale tundub nii, kuna muljeid on palju rohkem kui siin kirjas.

   Kustuta

AITÄH, ET LÄBI ASTUSID! RÕÕM OLEKS LUGEDA, MIS MÕTTED SINUL TEKKISID!