esmaspäev, 6. juuni 2022

Aluksne - Gulbene

Tegime töö juurest väljasõidu Tiiu sünnipäeva puhul. Ja kohe lõunanaabritele külla. 

Esimene peatus oli Jaunlaicene ehk Uue-Laitsna mõisas. Jalutasime seal veidike ringi ja sõime saldejumsi. Ja leidsime lehmad! :) Edasi põrutasime juba Aluksne suunas. Aluksne on kõige kõrgemal asuv linn Lätis. Kõige kõrgem koht, Templimägi, ulatub 217 meetrit üle merepinna. 

Me jalutasime üle silla Linnusesaarele (Pilssala), kus asuvad 1342. aastal ehitatud Liivi Ordu linnuse varemed. 


Saare teisest otsast läheb sild Templimäe parki, kus asub eelpoolmainitud Templimägi ja Päikesesild ja vaatetorn. Seekord me torni ronida ei saanud, kuna esmaspäeviti on see suletud. Jalutatud oli nüüd küllalt, suundusime raudteejaama, kus asub ka raudteemuuseum.


Gulbene – Aluksne liinil sõidab ainuke regulaarselt kurseeriv kitsarööpmelise raudtee rong Baltikumis. Raudtee rööbaste laius on 750 mm. Säilinud on 33 km pikkune lõik kitsarööpmelisest raudteeliinist Stukmaņi - Valka, mida hakati kasutama alates 1903. aastast. Sellise nostalgilise rongiga kulgesime Gulbene suunas, sõime jälle saldejumsi ja olime peaaegu ainukesed reisijad. Poole tee peal tuli siiski üks naine veel peale. 


Gulbenega me suurt tutvust ei jõudnudki teha, meil kulus aeg piknikukoha otsimiseks ja kui pika maa olime maha käinud, siis pidime praktiliselt kohe hakkama rongile tagasi kiirustama! :D Nii et pikniku pidasime hoopis rongis. Aga mõned Gulbene vaated said ikka möödaminnes jäädvustatud, eriti uhke on 1926. aastal valminud raudteejaama hoone, mis on ka üks suurimaid Lätis.  Tagasi Aluksnes, vaatasime veel kuidas vedur manööverdas ja oligi meie ilus päev õhtusse jõudnud. Ees ootas kodutee.Vaata kõiki reisipilte PILDIALBUMIST

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

AITÄH, ET LÄBI ASTUSID! RÕÕM OLEKS LUGEDA, MIS MÕTTED SINUL TEKKISID!